GDAŃSK KATOWICE
Portfolio

Idealny zabieg na lato – oczyszczanie wodorowe i hydrabrazja

Nadchodzące słoneczne dni nie sprzyjają intensywnym zabiegom, które wymagają okresu rekonwalescencji oraz po których bariera naskórkowa zostaje naruszona i może dojść do jej złuszczenia. Większość z nas wybiera się na upragniony wypoczynek, podczas którego nierzadko korzysta z kąpieli słonecznych.

Jaką pielęgnację gabinetową wybrać latem, aby zachować cerę w dobrej kondycji nie narażając jej na niebezpieczeństwo powstawania przebarwień? Jakie zabiegi wybrać, aby skóra wyglądała korzystnie mimo nasilenia niesprzyjających warunków takich jak promieniowanie UV, wysoka temperatura, klimatyzowane pomieszczenia, słona lub chlorowana woda oraz pot.

Jednym z proponowanych przez kosmetologów zabiegów jest hydrabrazja, czyli mikrodermabrazja wodna. Jest to jednak zabieg o wiele delikatniejszy w swoim działaniu, ponieważ zamiast kryształów wykorzystywane są prądy wody pod ciśnieniem. Jest to idealna propozycja dla osób z cerami skłonnymi do zanieczyszczeń, matowymi, poszarzałymi i niedotlenionymi. Zabieg jest także dedykowany dla delikatnych cer naczyniowych oraz wrażliwych. Prądy wody pod ciśnieniem złuszczają martwy naskórek, dotleniają, nawilżają i rozjaśniają cerę. Jeżeli wykorzystana do zabiegu woda jest dodatkowo poddana procesowi wodorowania, oprócz działania oczyszczającego ma on także działanie antyoksydacyjne. Zabieg złuszcza zewnętrze warstwy naskórka. Procedura jest całkowicie bezbolesna oraz przyjemnie orzeźwiająca. Efektem zabiegu jest wygładzenie skóry, poprawa wchłanialności kosmetyków, zmniejszenie liczby zaskórników oraz wyrównanie kolorytu.

Obok hydrabrazji wśród polecanych zabiegów w okresie zwiększonego nasłonecznienia jest oczyszczanie wodorowe. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Nawiązuje ona do zastosowania wody o wysokim stężeniu wodoru. W jaki sposób uzyskać wodę wodorowaną i jak wpływa ona na stan skóry? Roztwór o wysokim nasyceniu wodoru uzyskuje się poprzez wodorowanie wody miękkiej o niskiej zawartości minerałów w specjalnej komorze wyposażonej w elektrody. Woda wodorowana powstaje w wyniku chemicznej elektrolizy. Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzania cząsteczek wodoru w głąb skóry za pomocą strugi wody pod ciśnieniem. Jakie jest działanie wodoru w skórze? Wodór dzięki swojej małej cząsteczce dyfunduje w głąb skóry, gdzie łączy się z cząsteczkami wolnych rodników, które w wyniku prostej reakcji chemicznej przekształcają się w neutralne dla naszego organizmu cząsteczki wody. Zabieg można zakwalifikować do zabiegów prewencyjnych o działaniu przeciwstarzeniowym, ponieważ chroni nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Oczyszczanie wodorowe jest idealną procedurą do wykonania po wyjeździe wakacyjnym, podczas którego skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania UV. Po wykonaniu zabiegu skóra staje się świeża, dotleniona, odpowiednio nawilżona i oczyszczona. Zabieg można uzupełnić o pielęgnację bogatą w składniki aktywne zwiększające energię komórkową oraz aktywizujące metabolizm tkanek skóry – takie jak oleje ozonowane. Dzięki takiemu połączeniu pielęgnacyjnemu cera będzie zrewitalizowana, odzyska swój zdrowy naturalny blask.

Niestety popularność tej technologii sprzyja również pojawianiu się podróbek, które z oczyszczaniem wodorowym nie mają zbyt wiele wspólnego. Jak zatem rozpoznać urządzenie do oczyszczania wodorowego? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł Oczyszczanie wodorowe – dlaczego warto wybrać oryginał, a nie podróbkę?

Podczas okresu wiosenno-letniego należy zadbać o odpowiednią pielęgnację cery – zarówno w warunkach domowych np. poprzez stosowanie kremu z SPF 50 oraz intensywne nawilżanie oraz w gabinecie kosmetologicznym – poprzez wykonywanie zabiegów delikatnie złuszczających, o działaniu dotleniającym oraz neutralizującym szkodliwe działanie wolnych rodników.