GDAŃSK KATOWICE

Endermologia – pomoc w walce o szczupłą sylwetkę

Zabieg Endermologii LPG jest zabiegiem dedykowany dla osób, które cenią sobie nieinwazyjne metody w walce o szczupłą sylwetkę. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród klientów i niesłabnącą popularnością mimo pojawiających się nowych urządzeń na rynku. Endermologia jest również zalecana klientom, którzy oczekują skuteczności i szybkości działania.

Zabieg endermologii LPG niezmiennie kojarzy się ze specjalnym kostiumem oraz zrelaksowaną modelką reklamującą zabieg. Są to oczywiście słuszne skojarzenia, ponieważ do zabiegu stosowany jest specjalny kostium ułatwiający pracę kosmetologa, jest użycie jest niezbędne do wykonania zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale odczuwalny– wiele klientów podczas niego mówi o bardzo przyjemnych doznaniach masażu i wibracji. A przede wszystkim – mimo całej swej delikatności – jest skuteczny, co potwierdza wieloletnie zaufanie klientek do marki LPG.

Endermologia powstała początkowo na potrzeby fizjoterapii. Była odpowiedzią na potrzeby pacjenta, który w wyniku doznał urazów i odbywał sesje rehabilitacyjne swoich blizn. Zauważył on, że na ostateczny efekt zabiegów ma siła z jaką pracuje fizjoterapeuta – musi być ona umiarkowana. Stworzył zatem urządzenie, które zastąpi czynnik ludzki, a jednocześnie zapewni pracę na stałym, niezmiennym poziomie. Louis Paul Guitay uważany jest za prekursora i ojca endermologii, a LPG to skrót od jego imienia i nazwiska.

Zabieg marki LPG modeluje sylwetkę, wyszczupla, drenuje oraz przyspiesza przemianę materii. Wykorzystuje w swoim mechanizmie podciśnienie, zdalnie sterowane rolki oraz specjalne ruchy wykonywane głowicą. Endermologia dzięki pobudzeniu metabolizmu przyspiesza proces usuwania komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu naruszane zostają depozyty tłuszczowe, aktywując lipolizę. Zabieg endermologii wykorzystuje elementy drenażu limfatycznego, dzięki czemu stymuluje szybszy przepływ krwi i limfy. Procedura taka korzystnie wpływa na usunięcie obrzęków limfatycznych towarzyszących cellulitowi. Skóra staje się gładsza i bardzie elastyczna, co skutkuje ujędrnieniem opracowywanej partii ciała np. ud, brzucha, czy pośladków. Endermologia poprzez mechanostymulację wywołaną ruchami rolek oraz podciśnieniem w naturalny sposób działa na skórę oraz znajdującą się pod nią podskórną tkankę tłuszczową. Zabieg marki LPG jest jedną z najbardziej skutecznych metod wpomagających usuwanie cellulitu, tkanki tłuszczowej, a także ujędrniania ciała, zmniejszania wiotkości skóry i likwidacji obrzęków z twarzy i ciała. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia, czy też odbywania okresu rekonwalescencji, stanowi alternatywę do wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Aby zabieg był skuteczny należy wykonać 10-20 zbiegów w serii, z częstotliwością co 2-3 dni. Niezbędnym warunkiem jest również picie minimum 2 litry wody dziennie, co przyspiesza metabolizm organizmu i wydalanie uwolnionych lipidów. Zaleca się także dietę z niską zawartością sodu oraz zmniejszone spożycie posiłków bogatych w tłuszcze. Endermologię można wykonać po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu medycznego, gdyż przeciwwskazaniem są choroby ogólnoustrojowe, dermatologiczne, nowotwory, niektóre przebyte operacje chirurgiczne.

Endermologia jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem modelującym sylwetkę. Działa silnie drenująco, zmniejsza obrzęki, a także wspomaga walkę z cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową. Zaletą zabiegu jest jego bezbolesność, a także mała inwazyjność. Dla wielu klientów jest stałym elementem pielęgnacji ciała przed okresem wiosenno-wakacyjnym. Okres letni, a także ekspozycja na słońcem nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.